Ултимейт фризби България - сайт на Българската федерация по спортове с летящ диск

Първият училищен турнир по ултимейт вече е факт!

2 Април 2018г.

На 01.04.  на игрище №1 на НСА се проведе  първият училищен турнир по ултимейт в България. Участие взеха ученици от 156-то ОУ от кв. Кремиковци, Британското училище в София и Центъра за демократично учене, чийто отбор „Свободен ученик” спечели първото място.  Училищният турнир стана възможен благодарение на партньорството на българските ултимейтъри с международната организация „10 Million Discs” и посолството на САЩ у нас, което осигури  безвъзмездно  голям брой дискове за ултимейт и по този начин даде възможност спортът да навлезе в българските училища.  „Днес се сбъдна една наша мечта!”- заяви на церемонията по награждаването треньорът на детските отбори  Александър Лозанов.  От сдружение „Футура” зарадваха учениците с различни награди: спортни чанти, спортна екипировка и спортни шишета . Тренировките и в трите училища продължават и след турнира, а вбъдеще се очакват още детски състезания по ултимейт с участие от повече училища. По-късно през деня се изигра  и третото поредно издание на „Дискът на предизвикателството” - единствения турнир по ултимейт за начинаещи на Балканите. Осемте отбора, които се хвърлиха в предизвикателството играха при много променилви метеорологични условия и слиен вятър. На полуфиналите заваля градушка и турнирът завърши без победител, което ни най-малко не развали доброто настроение.

*снимките от детския турнир са предоставени от родители на деца от Центъра по демократично учене